מעקות ברזל
בין לקוחותינו
מעוניינים בהצעת מחיר?

מעקות ברזל בעיצוב האדריכלי

מעקות ברזל הם אחד מהאלמנטים המשמעותיים בעיצוב האדריכלי של בניינים, פארקים ומרחבים ציבוריים. הם משמשים גם כאמצעי הגנה חשוב, מגבילים את הגישה למקומות מסוימים ומסייעים בהפרדה בין מרחבים שונים.

מגן גידור אחזקות מציעה מגוון רחב של מעקות ברזל מעוצבות בדגמים ועיטורים, שבהן אפשר למצוא צורות מעוגלות או הנדסיות ואביזרים נלווים. הן מתקבלות על ידי חיתוך מדויק של הברזל או עבודות נפחות מקצועיות.

מעקות ברזל מותקנות בפארקים להגנה על הילדים מלעבור את גבולות הפארק ולצאת לכביש. מעקות אלו מתקנות באופן מעגלי מתחילת הפארק ועד סופו.

בעסקים ומוסדות ציבוריים, מעקות ברזל משמשות להגנה על המבנים ממכוניות ואנשים לא רצויים. הן מותקנות בכניסה למתנ"ס, אולמות ספורט, בית הספר וגני הילדים. כמו כן, במסעדות ואולמות אירועים, מעקות ברזל משמשות ליצירת מרחב מוגדר ובטוח, ולהפרדה בין האולם הפנימי למרפסת החיצונית.

תוכלו למצוא את המעקות ברזל שלנו בפארקים, מוסדות ציבוריים, אולמות ספורט, בתים פרטיים, גני ילדים ובעוד מקומות.

דוגמאות לפרוייקטים אחרונים

הזמנה של מעקות ברזל

קיימות מטרות רבות להתקנה של מעקות ברזל. בכל הזמנה יש לבצע מדידות מדויקות ולהבין את מטרתו של המעקה, כדי להתאים את ההזמנה לצורך.

אפשר לייצר מעקה ברזל עבור המרפסות כדי שחלילה מישהו לא ייפול למטה. מייצרים אותם על פי התקן הישראלי על משטח השיש בכל ההיקף הפתוח של המרפסת מנקודה לנקודה, בכמה פרופילים צפופים כדי ליצור הגנה מלאה.

כמו כן אפשר לייצר מעקות ברזל למדרגות פנים עבור דירות כמו דופלקסים שיש בתוכן מדרגות. מתקינים את מעקות הברזל על פי המידות מצד אחד או משני צדי המדרגות. המטרה היא שכל מי שעולה או יורד במדרגות יוכל להיעזר בנקודת האחיזה וגם לעלות או לרדת בבטחה.

עיצוב של מעקות ברזל

עיצובן של מעקות ברזל הוא בקשת רחבה מאד של עיצובים ועיטורים. מתקינים פסי ברזל בקטע שבין מעקות ברזל למדרגות וביניהן מכינים עיטורים בשפע של צורות מעוגלות או הנדסיות עם אביזרים נלווים ומתקבלים מעקות ברזל יפהפיים בעלי דוגמאות ייחודיות באמצעות הברזל אשר נחתכות באופן מדויק או לחלופין באמצעות עבודות נפחות מקצועיות. הקו הראשון של המעקה בקו המדרגות יכול להיות ישר או בעל קו מעוגל אשר מעניק יופי עוצמתי לכל גרם המדרגות.

קיימת אופציה לשלב בין העיטורים גם לוחות זכוכית הגודל זהה לאורכם של כמות מסוימת של מדרגות או לחלופין לוחות זכוכית שאינן בגודל סטנדרטי אלא חתוכות בלייזר בצורה מסוימת וכך הן נראות כזכוכיות המרחפות בין המדרגות כשעולים וכשיורדים.

מעקה ברזל עבור התקנה ברחובות

הרשויות המקומיות מזמינות מעקות ברזל בשלל מידות ומציבה אותן לאורך הכניסה למתנ"ס, אולמות ספורט, בית הספר וגני הילדים וזאת כדי להגן על המבנים האלו ממכוניות ומאנשים לא רצויים. המעקות הללו הן סוג של חסימה ולכן אפשר לראותן בכל מקום בעיר.

מעקות ברזל גם מותקנים בפארקים, הם תוחמים את מרחב הפארק כדי שהילדים לא יעברו אותו ויצאו החוצה לאורך כל הכביש. כך מתקינים מעקה ברזל ארוך ונמוך מתחילתו של הפארק ועד סופו באופן מעגלי.

איכותו של מעקה ברזל

מעקה ברזל בקוטר ספציפי על פי דרישתו של המתכנן וזאת תוך התחשבות במטרה שלשמה הוא מיועד. מוטות או פרופילים של  הברזל קיימים בכמה קטרים וגדלים ובוחרים את הקוטר המתאים על פי המטרה של המעקה הספציפי.

מעקה לברזל עבור עסקים

בעסקים רבים כמו לדוגמה במסעדות או באולמות אירועים, קיים אולם פנימי ויש גם מרפסת חיצונית. בדרך זו קיימים גם משרדים ועסקים רבים. החשיבה של בעלי העסק היא ליצור כניסה למרפסת של המסעדה ומשם שהלקוחות יעברו לאולם הפנימי. לכן יוצרים תיחום בכל היקפה של המרפסת תוך יצירת פתח כניסה. כך הלקוחות מגיעים, נשארים במרפסת או מעדיפים להיכנס לאולם.

שאלות ותשובות:

מעקות הן מבנים ייחודיים שנמצאים באמצעות חומרים מתכתיים, כגון ברזל או פלדה. הן מיועדות לבניית מעקות ותשתיות נוספות. הן עשויות להיות קשות וחזקות, וכאשר ממוקמות כארוכת הקו, הן מספקות יכולת תמיכה גבוהה. מעקות נבנות באמצעות חיבור בין חלקי המעקה, שכל אחד מהם נחתכות בזוויות ישרות, ומחברים על ידי חיבורים או קיפולים של איש מקצוע. מעקות ברזל יכולות לשמש במגוון רחב של מטרות, כולל בנייה רגילה, יישום בתעשייה, יישום בתחבורה ועוד.

יתרון מרכזי של מעקות ברזל הוא חוזקן ויכולתן לתמוך ולשאת משקל כבד. בנוסף, מעקות ברזל הן לפעמים יעילות ויש להן זמינות מהירה, מה שהופך אותן לבחירה פופולרית בשימושים שונים. הן ניתנות לגימור ועיצוב תוך כדי תהליך הייצור, ולכן ניתן ליישם אותן בצורה חדשנית ויצירתית.

מעקות ברזל דורשות תחזוקה על מנת להבטיח את ביצועיהן ושלמותן במהלך שנות הפעולה. סוגיות התחזוקה עשויות לכלול בדיקות רגילות לזיהוי שברים, שחיקה או חולשה במערכת. כמו כן, יש לבדוק תחומים חשובים כגון חיבורים וקיפולים במידה וקיימות שינויים או נזקים. על מנת לשמור על מעקות ברזל תפעוליות ובטוחות, כדאי לכלול גם תהליכים של צביעה או הקיימות של משטח הגנה מפני קורוזיה.

מאמרים אחרונים

שדרוג הגינה בעזרת מעקות מעוצבות

הגינה היא מקום מיוחד שבו ניתן ליהנות מהטבע, להירגע ולבלות זמן איכות עם בני המשפחה והחברים. עם זאת, לעתים קרובות, גינות רבות נראות מוזנחות וחסרות

גלילה לראש העמוד
לקבלת הצעת מחיר ב-WhatsApp
להצעת מחיר חייגו עכשיו