כל היתרונות בגדר ברזל אחת

קטגוריות

גדר ברזל – כל היתרונות בגדר אחת

גדר ברזל – כל היתרונות בגדר אחת

הברזל הוא מתכת שצבעה אפרפר והיא המתכת השימושית ביותר לאדם. החוזק, העמידות והמחיר הזול יחסית של המתכת  הפכו אותה לאחד החומרים הנפוצים ביותר, לבניית מכוניות, לבניית אניות, לבניינים וגם לבניית גדר שתספק הגנה וביטחון לדיירי הבית.

אין לנו מידע מתי התגלתה מתכת הברזל או מי גילה אותה, אך כבר בספר בראשית אנו פוגשים את האזכור הראשון למתכת, בסיפור על תובל קין. על תובל, שהיה דור שביעי מאדם הראשון מסופר שהיה לוטש כל חרש נחושת וברזל. (ספר בראשית פרק ד' פסוק כ"ב). בתקופה מאוחרת יותר התגלו חפצים מברזל בחפירות ארכאולוגיות שנערכו באור כשדים, עיראק של היום, ובפירמידות במצרים. ההיסטוריה מלמדת שכבר בתקופה הקדומה השתמשו עמים רבים בברזל כמו ההודים, היוונים, הרומאים, הפלישתים ועוד ובשנת שבע מאות חמישים לפני הספירה החלה תקופת הברזל שנמשכה כמה מאות שנים, תקופה שבה השימוש במתכת הברזל הגיע לשיאו.

כיום, מתכת הברזל נחשבת למתכת חזקה ועמידה במיוחד. הגדרות הנבנות מחומר הברזל הן גדרות חזקות, כבדות, וחזקות, ויציבות, העמידות גם בפני רוחות עזות או תנאי אקלים קשים במיוחד. את מתכת הברזל אפשר לצבוע במגוון צבעים ולעצב אותה בעיצובים מרשימים במגוון של פיתולים, ריקועים וחיתוכים שונים.
 גדרות מברזל נחשבות לגדרות זולות יותר לעומת גדרות האלומיניום, למשל, אך חשוב להדגיש כי מחיר הגדר תלוי בגודל הגדר, בגובה, בפיתוחים המשולבים בה ועוד. 

לגדרות העשויים מברזל יש חיסרון, מתכת הברזל נוטה להחליד. כדי להתגבר על הבעיה, החברות המייצרות את הגדרות  מבצעות תהליך של גלוון וצביעה משלימה של המתכת כדי לאפשר לה עמידות רבה ללא חשש מקורוזיה ומחלודה. על אף שגדר מברזל מגלוון עמיד לחלודה באופן מוחלט, לעתים המים יכולים לחדור דרך חור של בורג, ריתוך לקוי או פגם בגלוון. לכן אם בחרתם גדר העשויה מברזל, חשוב לבחור חברה מקצועית שתדע לאטום היטב את כל הנקודות הבעייתיות, למנוע מהמים אפשרויות של חדירה ולשמור על הגדר מפני קורוזיה וחלודה.

בחברת "מגן גידור ואחזקות בע"מ" מתמחים בייצור ובהתקנה של גדרות מברזל. אנו מציעים גדרות במגוון סגנונות, סגנון קלאסי, סגנון עתיק, סגנון מודרני, גדרות המשלבות אלמנטים פיסוליים ועוד.

אולי יעניין אותך:
שער ברזל
שער כניסה מברזל

מלא פרטיך כאן